Opera Mini'den Ekim 2009 Rakamları

'Güncel Bilgiler' forumunda Pardus tarafından 26 Kas 2009 tarihinde açılan konu
 1. Mobil cihazların en çok kullanılan ve en güçlü web tarayıcılarından olan Opera Mini, kısa bir süre önce yayınlanan Opera Mini 5 ve ardından gelen mobil işletim sistemlerine uyarlanan spesifik yazılımlar sayesinde yükselişine hız kattı.

  Mobil cihazların en çok kullanılan ve en güçlü web tarayıcılarından biri olan Opera Mini, kısa bir süre önce yayınlanan Opera Mini 5 ve ardından gelen mobil işletim sistemlerine uyarlanan spesifik yazılımlar sayesinde yükselişine hız kattı.

  Opera'nın periyodik olarak paylaştığı rakamlara bakılırsa 2009'un Ekim ayında da yükseliş devam ediyor. Buna göre Opera Mini kullanılan mobil cihaz sayısı 39.6 milyona ulaşmış durumda. Bu oranı Eylül ayıyla kıyasladığımızda %11,3'lük bir artış anlamına geliyor. Bu veriyle birlikte bir yıl içinde Opera Mini kullanımı %155 bir artış göstermiş oluyor.  Firma tarafından yayınlanan diğer çarpıcı veriler ise şu şekilde;

  - Opera Mini kullanıcıları Ekim ayı içersinde 17.2 milyar web sayfası görüntülemiş.

  - Bu rakam da Eylül 2009'a göre %14.8, Ekim 2008'e göre %238'lik bir artışı ifade ediyor.

  - Bu süre içersinde Opera sunucularından 250.8 TB veri çekilmiş.

  - Bu veri miktarı geçen aya göre %16, geçen yıla göreyse %233 artış demek.

  - Opera'nın lider konumda bulunduğu 10 ülke ise şu şekilde sıralanıyor: Rusya, Endonezya, Hindistan, Çin, Ukrayna, Güney Afrika, Amerika, İngiltere, Polonya ve Vietnam.

  [​IMG]
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 7 Haz 2013
Yükleniyor...