Numara Taşınabilirliği Başlıyor

'Teknoloji Haberleri' forumunda chemist tarafından 28 May 2008 tarihinde açılan konu

 1. Numara Taşınabilirliği Başlıyor


  Cep numarası değiştirilmeden başka operatöre geçilebilmeye yarayan sistem nihayet başlıyor. Telekomünikasyon Kurumu Başkanlığı, numara taşınabilirliğinin bu hafta işleme başlayacağını bildirdi.

  [​IMG]

  Numara taşınabilirliği, şu anda kullanılan mobil ve sabit numaraların karakterini değiştirmeden, başka bir operatöre geçmenin mümkün kılınması anlamına geliyor. Kısaca sistem sayesinde AGüncel Teknoloji Haberleri operatöründen aynı numara ile B operatörüne geçilebilecek.

  [​IMG]

  Telekomünikasyon Kurumu Başkanı Tayfun Acarer, numara taşınabilirliğinin bu hafta işleme başlayacağını açıkladı. Numara taşınabilirliği sistemi ile ilgili yazılım ve donanım sürecinin tamamlandığını söyleyen Acarer, sistemin bu hafta Telekomünikasyon Kurumu'nda faaliyete gireceğini söyledi.

  Acarer, "Ancak, yine mevzuat gereği başlama tarihi örneğin 3 Mayıs ise 6 ay mobil operatörlere bir yıl da sabit operatörlere süre veriyoruz. Dolayısıyla 6 ay sonra mobil operatörlerde, bir sene sonra da Türk Telekom'da numara taşınabilirliği fiilen başlayacak" dedi.
   
 2. bilgi & paylaşım için teşekürler chemist :f118: :f118: :f20:
   
Yükleniyor...