Bal Çocukların Öksürüğüne İyi Geliyor

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Alara tarafından 7 Kas 2009 tarihinde açılan konu

 1. Bal Çocukların Öksürüğüne İyi Geliyor

  [​IMG]
  ABD’de yapılan bir araştırma, çocuklara yatmadan önce verilecek bir tatlı kaşığı balın öksürüğü hafifletebileceğini ortaya koydu.
  Araştırmayı yapan Pennsylvania Üniversitesi Tıp Fakültesi doktorlarından Ian Paul ve arkadaşları, balın, öksürük ilacı verilmesi ya da hiç tedavi yoluna gidilmemesiyle karşılaştırılınca, en iyi seçenek olduğunu belirtti. Araştırmacılar, balın, tahriş olmuş boğazı kaplayarak yumuşatabileceğini kaydetti.
  "Archives of Pediatrics and Adolescent Medicine" dergisinin bu ayki sayısında yayımlanacak araştırmayla ilgili doktor Paul, birçok ailenin bu buluşlarına güveneceklerini ve "Annelerimiz haklıymış" diyeceklerini söyledi.
  Doktorlar, araştırma sırasında aileleri aracılığıyla, üst solunum yolu enfeksiyonu bulunan 105 çocuğun bir bölümüne yaşlarına uygun dozda bal tadı verilmiş öksürük şurubu, diğerlerine yalnızca bal verdi. Çalışmanın sonunda, bal verilen çocukların daha iyi uyuduğu ve öksürüklerinin azaldığı aileleri tarafından bildirildi.
  Bununla birlikte doktorlar, bir yaşın altındaki çocuklara, botulizm (ender rastlanan besin zehirlemesi) riski oluşturabileceği gerekçesiyle kesinlikle bal verilmemesi uyarısında bulunuyor.
   
 2. Cevap: Bal Çocukların Öksürüğüne İyi Geliyor

  Öksürük için balın üzerine birkaç damla limon eklendiğini de duymuştum.Yetişkinlerin de öksürüğüne iyi geliyor:f40:
   
 3. Cevap: Bal Çocukların Öksürüğüne İyi Geliyor

  Balın her şeye faydası var..Hatta Kur'an-ı Kerim'de bile arı suresi var...Varın siz düşünün...
   
Yükleniyor...