23 nisan ile ilgili kısa hikayeler

'Masallar ve Hikayeler' forumunda Burcu tarafından 5 Oca 2014 tarihinde açılan konu

 1. 23 Nisanı anlatan çok güzel bir hikaye

  Mustafa anaokuluna gidiyordu. Okulunda yapılan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı hazırlıkları nedeniyle çok heyecanlılardı. Öğretmeni Mustafa'ya bayramda okuması için bir şiir vermiş ve bu şiiri iyice ezberlemesini söylemişti.
  Mustafa neşe içinde evine gitti ve şiirini ezberlemeye başladı. Akşama olduğunda Mustafa şiirini çoktan ezberlemiş ve heyecanla ertesi gün yapılacak olan kutlama programını beklemeye başlamıştı bile...
  Akşam büyük bir neşeyle yattı ve sabah kalktığında bir halsizlik bir bitkinlik hissetti kendinde annesi Mustafa'nın yanına geldi telaşla elini alnına götürdü ve Mustafa'ya ateşi olduğunu ve hemen bir doktora gitmeleri gerektiğini anlattı. Mustafa çok üzülmüştü çünkü bugün törende şiir okuyacaktı. Eğer doktora giderlerse törenleri kaçıracaktı.
  Annesi biraz zorlayınca doktora gitmeye razı oldu. Doktor Mustafa'yı muayene ettikten sonra evde istirahat etmesi gerektiğini ve vereceği ilaçlar düzenli kullanması gerektiğini anlattı.
  Mustafa üç gün okula gidemedi. Töreni kaçırmış, şiirini okuyamamıştı. Dördüncü gün okula gittiğinde öğretmeni Mustafa'yı kapıda karşıladı ve sınıfa kadar beraber yürüdüler.
  Sınıftan içeri girdiğinde heryerin hala balonlarla süslü olduğunu gördü. Öğretmeni Mustafa'ya
  -Hadi Mustafa 23 Nisan için ezberlediğin o güzel şiiri oku arkadaşların seni bekliyor dedi.
  Mustafa çok mutluydu şiirini okudu ve kaçırdığı tören heyecanını yeniden yaşamış oldu.
   
Yükleniyor...