Şeytan Üçgeni'nin Sırrı Çözüldü

'Haberler' forumunda Kubra tarafından 30 May 2008 tarihinde açılan konu

 1. Bermuda üçgeni ya da şeytan üçgeni hakkında şimdiye kadar çok esrarengiz hikayeler anlatıldı. Ancak son dönemde yapılan araştırmalarla Bermuda Üçgeni'nin sırrı da tarihe karıştı.


  Alman haber dergisi Focus'un internet sitesinde yer alan habere göre Bermuda Üçgeni'nde meydana gelen uçak ve gemi kazalarının nedeninin aslında dünyanın herhangi bir noktasında meydana gelen kazalardan çok farklı olmadığı belirtildi.

  Berlitz efsaneleştirdi
  Haberde, Şeytan Üçgeni'ni Charles Berlitz'in 1974 yılında yayımladığı "Bermuda Üçgeni" adlı kitapla esrarengiz hale getirdiği vurgulandı. Berlitz'in kitabında Bermuda Üçgeni'nde meydana gelen kazalara gizem katarak anlattığı ve böylece bir efsane doğduğu belirtildi.

  Koordinatlar yanlış

  Dünyada iki noktada magnetik pusula tam olarak Kuzey'i gösteriyor. Ancak normal pusula ile bu noktada yapılan ölçümlerde 60 derecelik bir hata oluşuyor. Kule uzmanları uçaklara koordinatları verirken bu durumun farkında değil ve böylece kazalara davetiye çıkarılıyor.

  Bir diğer senaryoda ise Bermuda Üçgeni denilen bölgenin altında okyanusta metan gazını birikmiş olması. Metan gazı da gemi kazalarına neden olmuş olabilir.

  Günümüzde artık ciddi araştırma yapan bilimadamları Şeytan Üçgeni'nin sadece bir efsane olduğu bunu da yazar Charles Berlitz'in yarattığı konusunda hem fikir. Londra merkezli sigorta şirketi Lloyd's da esrarengiz olduğu bilinen bu noktada dünyanın diğer bölgelerinden daha fazla kaza olmadığını istatistiklerinde açıkça ortaya koyuyor.


  not:alıntıdr
   
  Son düzenleme: 30 May 2008
 2. bunca yıl kandırıldık desene :f106: :f106: :f106:
   
 3. ya zaten henp efsaneler insanlara fantastik gelmiştir kanmayı insanlar kendisi istiyor
   
 4. Bay Charles Berlitz' in hayal gücü oldukca sağlammış, bunca sene bukadar insanı uyutması.....

  teşekkürler Kübra
   
 5. :f106: Bunca yıl uyumuşuz yani :f106: