Henüz 15 Aylık Ama 13’ünde Ölecek

'Haberler' forumunda Kubra tarafından 5 May 2008 tarihinde açılan konu

 1. Hızlı yaşlanma hastalığına yakalanan 15 aylık Zach için tıp dünyası seferber oldu. Bir yılda 7 yıl birden yaşlandıran hastalığa çare bulunmazsa Zach 13’ünde 91 yaşına gelmiş gibi ölecek.


  ABD’nin Lexington kentinde yaşayan Pickard çifti, 6 Ocak 2007’de uzun süredir hayalini kurdukları bebeklerine kavuştu. Zach adını verdikleri bebek, dört hafta erken doğmasına rağmen 2.7 kilogram ağırlığı ve 48 santimetre boyuyla normal sayılabilecek ölçülerdeydi. Ancak doğumdan birkaç ay sonra anne Tina oğlunun vücudunda tuhaf lekeler görmeye başladı. Doktorlar bu lekelerin sırrını uzun süre çözemedi.

  Tedavisi şimdilik yok

  Aralıkta Cincinati Üniversitesi’nde yapılan testler sonucunda Zach’ın dünyada 8 milyon çocuktan birinde gözüken progeria hastalığına yakalandığı ortaya çıktı. Halk arasında erken yaşlanma hastalığı olarak bilinen progeria’da vücut normalden yaklaşık 7 kat daha hızlı yaşlanıyor. Bu nedenle hastalığa yakalanan çocuklar ortalama 13 yaşına kadar yaşayabiliyor. Pickard çifti, bilinen bir tedavisi olmasa da Zach’ın kurtulacağı umudunu kaybetmiyor. Tek hayalinin oğlunun okula başlayacağı günü görmek olduğunu söyleyen anne Tina, “Bir yandan onu mutlu etmeye çalışırken, bir yandan da onun ve sizin aslında ne kadar büyük bir savaş verdiğinizi düşünüyorsunuz. Umarım Zach’ın bu hastalığa yakalananlara umut verecek bir hikayesi olur” diyor. Haftada iki kez sıcak havuzda terapiye giren Zach bir yandan da 28 çocuk üzerinde uygulanan protein tedavisinin denemelerine katılıyor. Tedavi Başarılı olursa Zach gibi çocuklar için umut doğacak.
  not:alıntıdr
   
 2. [TABLE="width:80%;background-color:red;"][CELL="filter:;"] ALLAH Acil şifalar versinve dileklerinide
  kabul eylesin eylesinki herkese faydalı olsun
  duyarlılığın için çok tşkrler[/ALIGN]
  [/CELL][/TABLE][/ALIGN]
  :f9: :f9:
   
 3. Allahım kimseye dermansız hastalıklar vermesin:)

  Küçük yavrumuzada acil şifalar verir inşallah:)
   
 4. Rabbim dert veripte derman aratmasın
  Allahımdan acil şifalar diliyorum.

   
 5. Allahım acil şifalar versin, dermansız dertlerinden saklasın...
  Paylaşım için teşekkürler Kübracım
   
 6. en kısa zamanda iyi olması sağlığına kavuşması dileğiyle. emeğine sağlık KÜBRA:f118:
   
 7. bu hastalığı duymuştum bazen tıbbında yapacağı bişi olmuyo rabbim şifa versin
   
 8. Allah kimseye dermansız dert vermesin..:)

  Teşekkürler Arkadaşım..