Hangi meyveler kilo vermenizde yardımcı oluyor?

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Demet tarafından 10 Eyl 2018 tarihinde açılan konu

 1. Hangi meyveler kilo vermenizde yardımcı oluyor?

  Kilo vermede yardımcı olan meyveler listesi

  Armut


  Armut lifle dolu zengin bir meyve ve sindirim sistemi için oldukça gereklidir. Armut yediğinizde daha uzun süre tokluk hissetmeniz sağlayacaktır. Kilo kaybının yanı sıra C vitamini açısından zengin olan armut, kolesterolü düşürüyor ve Tip 2 diyabet riskini azaltıyor.

  armut.jpg

  Elma
  Diyetlerin vazgeçilmezi olan elma ara öğünlerinde tüketiliyor. Bir orta boy elmada yaklaşık olarak 50 kaloridir. Elmada yağ veya sodyum içermiyor, Kabızlık sorunun giderilmesinde yardımcı oluyor ve bağışıklık sistemini güçlendirir. Elma vücudun nemini artırır, su ihtiyacını da karşılıyor ve daha uzun süreli tokluk veriyor

  elma.jpg
  Muz
  Muz potasyum açısından zengin bir meyvedir, kusursuz bir aperatif. Kilo kaybı içeren bir diyetin vazgeçilmezlerinden olmasının yanı sıra kas kramp ve ağrılarının giderilmesinde yardım ediyor. Kalorisi yüksek olduğu için tüketmekten korkulsa da, aslında muz, daha uzun süre daha tokluk hissi veriyor. Kaslarınızı onarmada yardımcı olan besin ve vitaminlerle dolu mükemmel bir meyvedir.

  muz.jpg

  Domates
  Şimdi de Domates den bahsedelim aslında meyve sınıfında yer alıyor ve kilo kaybına destek konusunda önemli bir yardımcı olarak görev görüyor. Lezzetli olmasının yanı sıra, antioksidanlarla dolu olan domates vücuttaki su tutma problemine karşı da etkili oluyor.. Zengin bir likopen kaynağı olan domates, antioksidan moleküller sayesinde tüketenleri hem fit tutuyor hem de kansere karşı koruyor.

  domates.jpg

  Karpuz
  Tropik meyve olan karpuz diyet planınız için kesinlikle gereklidir. Karpuzun % 90'ı sudan oluşuyor ve 100 gramlık bir porsiyon sadece 30 kalori içeriyor. Karpuz. düşük kalorili bir meyve olmasına rağmen vücutta yağ yalumma yardımcı olan aqinin adı ver len özel bir amino aside dolu. Yaz mevsiminde bol bol tüketebileceğiniz karpuz. bu dönemdeki su ihtiyacınızı karşılama konusunda lezzetii bir alternatif olmasının yanı sıra zararlı atıştırmalıklardan
  karpuz.jpg