Güneş Lekeleri Tedavi Yöntemleri

'Sağlık Rehberi' forumunda Dark tarafından 31 Mar 2008 tarihinde açılan konu

 1. Lazerli Cilt Yenileme

  Lazerli cilt yenileme cilt lekeleri üzerinde en hızlı sonuç veren yöntem olmakla birlikte aynı zamanda en pahalısıdır. Lazerli leke tedavisi pek çok cilt bakım ve güzellik merkezinde yapılmaktadır. Lazerli leke tedavisi genellikle lekelerin büyük olduğu kişilere tavsiye edilmektedir. Bu tedaviyi mutlaka bu alanda uzman bir ekip kontrolünde yaptırmalısınız.

  Kimyasal Peeling

  Kimyasal peeling ciltte oluşan kahverengi lekeleri ve güneş lekelerini geçirmek için son yıllarda kullanılan oldukça popüler bir uygulamadır. Kimyasal peeling sırasında lekelerin bulunduğu bölgeye kimyasal içerikli solüsyon sürülerek cildin en üst tabakası soyulmakta ve zaman içinde bu bölgede yeni deri oluşumu sağlanmaktadır. Güneş lekelerini geçirmek için oldukça etkili bir yöntem olan kimyasal peeling lekelerin büyüklüğüne göre bir kaç seans sürebilmektedir. Kimyasal peeling işleminden sonra cilt kendini yenileyene kadar kesinlikle güneşe çıkılmamalıdır.

  Mikrodermabrazyon

  Mikrodermabrazyon tedavisi lazerli leke tedavisi ve kimyasal peeling’de olduğu gibi derinin en üst tabakasının soyularak yenilenmesini sağlamak amacıyla uygulanmaktadır. Diğer yöntemlerden farklı olarak Mikrodermabrazyon’da cilde herhangi bir kimyasal uygulanmaz. Basınçlı bir makine ile doğal ürünlerden elde edilen kristaller cilde püskürtülerek soyma işlemi gerçekleştirilir.

  Kozmetik Kremler

  Güneş lekeleri çok koyu ve büyük değilse özellikle güneş lekeleri ve kahverengi lekelerin görünümünü azaltmak için üretilmiş kozmetik kremleri deneyebilirsiniz. Cildiniz için hangi kremin daha uygun olacağı konusunda bir cilt uzmanına danışmanız size vakit kazandırabilir. Bu tür güneş lekesi kremleri genellikle günde 1-2 defa lekeler üzerinde sürülerek kullanılmaktadır.

  Güneş lekeleri nasıl geçer sorusunun cevabını aradığınıza göre zaten güneş lekeleri ile başınız dertte demektir. Yukarıdaki profesyonel tedavi yöntemleriyle güneş lekelerinden kısa zamanda kurtulmanız mümkün. Bu lekeler ile aynı sorunu tekrar yaşamamak ve pahalı tedavi yöntemlerini kullanmak zorunda kalmamak için cildinizi güneş ışınlarından mümkün olduğunca korumalısınız.

  Güneş lekeleri sadece plajda güneşlenirken oluşmamaktadır. Sokakta yürürken bile yüzünüzde genellikle burun ve alın bölgesinde, kollarınızda ve bacaklarınızda güneş lekeleri meydana gelebilir. Bu yüzden sokağa çıkarken yüksek koruma faktörlü güneş koruma kremi sürmeyi bir alışkanlık haline getirmelisiniz.

  Plajda ise denize girip çıktıktan sonra mutlaka güneş kremini tazeleyin. Kremlerin üzerinde her ne kadar su geçirmez ibaresi bulunsa da denize girdiğinizde etkisini büyük ölçüde kaybetmektedir.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 10 Eyl 2014
 2. Çok teşekkürler bilgilendirme için emeğine sağlık Dark
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 20 Oca 2014
 3. teşekkürler Dark
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 10 Eyl 2014
 4. Teşekkürler Dark
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 10 Eyl 2014
 5. Paylaşım için teşekkürler dark
   
 6. çok güzeldi teşekkürler Dark emeğine sağlık...
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 20 Oca 2014