En İyi Yönetmen Ödülü Ceylan'ın...

'Haberler' forumunda Jeeny tarafından 28 May 2008 tarihinde açılan konu

 1. En İyi Yönetmen Ödülü Ceylan'ın...
  Nuri Bilge Ceylan "Üç Maymun" filmiyle 61. Cannes Film Festivali'nde en iyi yönetmen ödülünü aldı.

  Ödülü aldıktan sonra yaptığı teşekkür konuşmasında "Bu ödülü, tutkuyla sevdiğim yalnız ve güzel ülkeme armağan ediyorum." dedi

  Ceylan, ödül töreninde yaptığı konuşmada, 'Kazandığım ödülü güzel ülkem Türkiye ithaf ediyorum' dedi. Ödül haberinin kendisini şaşırttığını belirten Ceylan, 'ödülü almaktan büyük onur duyduğunu söyledi.


  Ceylan, filmin festivalin yarışma bölümüne alınmasına ve en iyi yönetmen ödülünü kendisine veren jüriye teşekkür etti. Ceylan'ın en iyi yönetmen ödülünü aldığını, jüri başkanı Sean Penn, duyurdu.

  61. Cannes Film Festivali'nde Altın Palmiye ödülünü, Fransız yönetmen Laurent Cantet'in 'Entre les murs" isimli filmi kazandı. Film, eğitim konusuna Fransız toplumunu bakışını yansıtıyor.

  Ödülü, yönetmen Laurent Cantet'e, Robert de Niro verdi.

  Festivalde, en iyi senaryo ödülünü Jean Pierre Luc Dardenne'nin "Le Silence de Lorna" isimli filmi kazandı. Ödülü, geçen yıl bu ödülü kazanan Fatih Akın takdim etti.


  Yarışmada jüri, en iyi erkek oyuncu ödülünü, yönetmen Steven Soderbergh'in ''Che' filmindeki rolüyle Benicito del Toro'ya verdi. Ödülü, ünlü Fransız oyuncu Valerie Lemercier takdim etti.

  En iyi kadın oyuncu ödülünü, Walter Salles'in yönettiği, 'Linha de Passe' isimli filmdeki rolüyle Sandra Corbeloni kazanırken, ödülü Fransız oyuncu Jean Reno verdi.

  Jüri ödülünü, Paolo Sorrentino'nun, 'Il Divo' filmi aldı. 22 filmin Altın Palmiye için yarıştığı 61. Cannes Film Festivali'nde Catherine Deneuve ile Clint Esatwood'a özel ödül verildi.
   
 2. paylaşımına teşekkürler
   
 3. bilgi ve paylaşımın için teşekkürler jeeny
   
 4. Yürekten kutlarım Nuri Bilge Ceylan ı
  Güzel ülkeme atfetmesi ayrıca incelik bravo tek kelime ile.
  Emeğine sağlık Jeeny.
   
 5. Bilgilendirme için teşekkürler Jeeny bu tür başarıları daha sık duyarız inşallah
   
 6. Bilgiler için teşekkürler Jeeny:f40: