Burcumuz Değişti Mi ¿

'Kadınca' forumunda Wish tarafından 14 Nis 2008 tarihinde açılan konu

 1. 4 bin yıl içinde takım yıldızlarının yer değiştirdiğini belirten astronomlar, astrolojik bilgilerimizi alt üst edecek çağdaş burç haritası çıkardı.

  Astronomlar 13'üncü burç Yılancı'nın astrolojiye katılmasını savunuyor. Bu durum diğer 12 burcu da etkiliyor ve neredeyse herkesin burcu değişiyor.


  Eskisi / Yenisi

  Yay------ 23 Kasım-22 Aralık / 19 Aralık-20 Ocak
  Oğlak------23 Aralık-20 ocak / 21 Ocak-16 Şubat
  Kova------21 Ocak-19 Şubat / 17 Şubat-11 Mart
  Balık------20 Şubat-20 Mart / 12 Mart-18 Nisan
  Koç------ 21 Mart-20 Nisan / 19 Nisan-13 Mayıs
  Boğa------21 Nisan-21 Mayıs / 14 Mayıs-20 Haziran
  İkizler------22 Mayıs-21 Haziran / 21 Haziran-20 Temmuz
  Yengeç------22 Haziran-22 Temmuz / 21 Temmuz-10 Ağustos
  Aslan------23 Temmuz-23 Ağustos / 11 Ağustos-16 Eylül
  Başak------24 Ağustos-23 Eylül / 17 Eylül-30 Ekim
  Terazi------24 Eylül-23 Ekim / 31 Ekim-22 Kasım
  Akrep------24 Ekim-22 Kasım / 23 Kasım-29 Kasım
  Yılancı------30 Kasım-18 Aralık

  Benim burcum başak olmuş :f73:
   
 2. Artık benim burcum kovamı yani:)

  İlginç bir konu ..

  Teşşekkürler Wish..
   
 3. ay yay olmusum artık ne olcak şimdi benim özelliklerim değişecek mi :f106:
   
 4. Değişen Burçlar

  Benimkisi de Yılan Burcu olmuş, simgesi ve özellikleri nedir acaba? :oops:
   


 5. Çin takvimine göre Yılan yılında doğanlar, aynı Ejderha yılında doğanlar gibi çevrelerine güç ve enerji saçarlar. Bunlar kendilerine son derece güvenirler. Ejderha yılında doğanlara nazaran anlaşılması oldukça zor insanlardır. Davranışları açık ve anlaşılır değil, hatta esrarlıdır.

  Zevklerine düşkün olurlar. Lüks yaşamı, konforu, en iyi yiyecekleri ve rahatlığı çok severler. Gerçekte, lüks yaşamda zevk almakta Epikür'cü sayılırlar. Gerektiğinde bir öğünü peynir ekmekle geçiştirebilir ama, peynir en kalitelisi, ekmekte has ev ekmeği olacaktır. Benzer şekilde, tiyatrodaki oyun izlenmeye değerse, aktörü zamanın en tanınmış aktörüyse, en ucuz koltukta oturmaya razıdırlar.

  Yaşamda ikinci adam olmanın çekinilecek bir şey olmadığını söylerler ama, bunu kendilerine uygulamazlar. Ejderha yılı doğumlular gibi paranın cazibesini duyarlar ve bu konuda doğal bir yetenek taşırlar. Bununla beraber para içeren oyunlarda ve spekülasyonda hiç şansları yoktur. Kumarbaz bir Yılan yılı doğumlusu yaşamda hep fakir kalmaya mahkumdur. Doğal bir sezgi gücü bunların karakteristik özelliğidir. Bu yetenek esrarlı bir mizaç ile birleşince ortaya ökültik (doğaüstü) ve mistik meyiller çıkar.

  Bu kişilerde psişik yeteneklerin gelişmiş olduğu söylenebilir. Bu insanlar hem mesleki kariyerlerinde hem de özel yaşamlarında başarılı olurlar. Bunlar asla ortada veya vasat bir insan durumunda olamazlar. Ya zirvede ya da uçurumun dibinde olacaklardır.

  Duygusal Yaşamları

  Yılan yılında doğan kişilerde seks duyguları etkindir. Bazen, uçkuruna hakim olamayan kişi olarak kabul edilirler. Birçok Yılan yılı doğumlu kişi davranışlarını bir perde ardında gizlemeyi sever. İster erkek ister kadın olsun, romantik yaşam yönünden karakteristik özelliklere sahiptirler. Her şeyde olduğu gibi bunda da en iyisini isterler.

  Zevklerine uygun bir hayat arkadaşı bulamadıkları zaman da yalnız yaşamayı yeğlerler. Yılan yılında doğanların en az uyum göstereceği kişiler Domuz, Maymun ve Kaplan yılında doğmuş olanlardır. En iyi ilişkileri Yılan - Yılan, Yılan - Öküz ve Yılan - Horoz birlikteliğinde görebiliriz.

  Yılan Yılında Elementler

  Tüm elementlerin kutupsallığı (-) dir.

  · Metal - Yılan: Kabilenin en ağzı sıkı ve esrarlı tipidir. Kadın veya erkek olsun bir bilgisayar düzeyinde çalışan işlek bir zekaya sahiptir. Bunlar duygularından hiç etkilenmezler. Para meseleleri önemli olup, kafalarında başka konu olmaz. Lüks ve konfora olan tutkuları da dikkate değer sayılır.

  · Su - Yılan: Sanat yetenekleri gelişmiştir. Entelektüel konularla ilgilenirler. Pratik olarak içlerinden deha seviyesinde insanlar çıkabilir. Başkalarını idare etmekte, paralarını kullanmakta ve yaşamlarını düzenlemekte çok başarılı olurlar. Bu kişilerin olumsuz yanları kıskançlık ve kin gütmeye olan yatkın mizaçlarıdır.

  · Tahta - Yılan: Yılan yılı doğumlular kabilesinin en kibarıdır. Başkalarının duygu ve düşüncelerine en fazla bunlar özen gösterirler. kendi istekleri ikinci planda kalır. Hoşlandıkları konular arasında yazarlık, müzik, tiyatro ve plastik sanat kolları gelir.

  · Ateş - Yılan: Kuşkulu bir mizaç ve başkalarının kendisini incitmesinden sakınan bir kişilik ortaya çıkar. Bunlar sık sık duygu ve düşüncelerini açıklamaktan çekinmezler, ama konular arasında baş köşeyi güç ve para meseleleri alır. Bu kişiler başarılı politikacı, şirket yöneticisi ve ticaret alanında önemli yerler edinirler.

  · Toprak - Yılan: Öteki benzerlerine göre düşüncede daha ağır davranırlar. Genellikle de daha acımasız bir kişilik vardır. İçlerinde en az sevimli gözükenler bunlardır. Yaşamdan ne istediklerini gayet iyi bilirler ve verdikleri mücadele sonucunda hedeflerine ulaşırlar.
   
 6. Değişen Burçlar

  Hepten değişmişim ben yaw... ;) : Bazılarını asla kabul edemem!.. :(
   
 7. benim burcum yay olmuş:f106: bu çok garip;) :
   
 8. Ben çok şaşırmadım açıkçası 21 Ekim doğumlu olduğum için zaten her iki burcun özelliklerinide taşıyorum :f106:


  Paylaşım için tşkler WİSH emeğinize sağlık :f40: :f9: :f9:
   
 9. offfffffff yaaa benim burcun yine Balık yine Balık bi kurtulamıycam şu romantik, sulugözlü, duygusal burçtan ben şöyle taş kalpli, demir gibi bi burç istiyorum bananeeeeeeeeee :f20:
   
 10. :f106: üzülme Hazan benimkide değişmemiş
  Yine aslan emeğine sağlık Wish.
  Paylaşım için teşekkürler.
   
 11. ne korktum okuduğumda, değişecem diye,:f73: şükür ben halen koç :f40: :f106:
   
 12. Burcum değişmiş haberim yokk ama ben hep aynıyım ne olacak şimdi:f106: :f106:
   
 13. yaw balık olmaktan çok çektim.. Şimdi kova olup gene çekmek istemiyorumm...:f30: :f30: