Ayva Çekirdeği Kremi hazırlanış, Ayva Çekirdeği Kremi cilde faydası

'Kadınca' forumunda Demet tarafından 6 Ağu 2018 tarihinde açılan konu

 1. Ayva Çekirdeği Kremi hazırlanış, Ayva Çekirdeği Kremi cilde faydası


  cilnt icin ayva çekirdeği.png


  Ayva Çekirdeği Kremi hazırlanış, Ayva Çekirdeği Kremi cilde faydası

  Ayva Çekirdeği jölesi ( kremi )

  Ayva Çekirdeği Kremi hazırlanışı 500 gr ayva çekirdeğini 1 bardak su ile hafif haşlayıp ağzı kapalı bir şişeye koyun dolaba koymayın 5 gün bekletin 5 günün sonra karışımın suyunu süzün boş bir krem kutusuna koyun geceleri yüzünüze sürüp kuruyana kadar bekletin.Kuruduktan sonra yıkamayın ve üzerine kantaron yağını parmaklarınızla masaj yaparak sürün.

  Ayva çekirdeği kremi faydası nedir; kırışıklıklara çok iyi gelir ve kırmızı renkteki kantaron yağı cildinizi tazeler Ciltteki çukurlar için sıkılaştırma kremleri kullanabilirsiniz Kantaron yağı ve ayva çekirdeği kremi karıştırılarak yüzünüze uygulayın.

  Not ; Ayva çekirdeği kremini gündüzleri yüzünüze sürmeyin güneşe çıkmayın çünkü yüzünüz hassaslaşacaktır.

  Ayva çekirdeği kremi ile kusursuz bir cilt için 8-9 adet ayva çekirdeğini çıkartın yarım çay bardağı ılık su ile ağzı açık bir şekilde 1 gün kalsın, Jölemsi kıvam olacaktır. Yüzünüze, boyun bölgesine sürün ve 15- 20 dakika cildinizde beklesin. Cildinizdeki lekelerin yok olduğunu ve cildinizin daha sıkı olduğunu göreceksiniz. Şayet hassas bir cilde sahipseniz ve cilt bakım ürünlerine verdiğiniz paralarının cildinize herhangi bir geri dönüşümü yoksa doğallıktan yanaysanız bu maske tam size göre ayva çekirdeği maskesi ile aknelerinizdeki belirgin düşüşe şahit olacaksınız.