16 milyon torunu var

'Ansiklopedik Bilgi' forumunda Pesimist tarafından 30 May 2008 tarihinde açılan konu

 1. 16 milyon Asyalı erkek, yaklaşık 800 yıl önce Moğolistan’da yaşamış tek bir erkeğin soyundan geliyor. Bilim adamlarına göre bu kişi, yüzlerce çocuğu olduğu sanılan Moğol imparatoru Cengiz Han.

  1437 erkek incelendi

  RUSYA Bilimler Akademisi’den Dr. Miroslava Derenko liderliğinde uzman bir ekibin yaptığı son araştırmada, bugünkü Moğolistan ve çevresinde yaşayan 1437 erkeğin DNA’ları incelendi. Uzmanlar, insanın genetik bilgilerini taşıyan DNA’nın, babadan oğula geçen Y kromozomlarını mercek altına aldılar. Şaşırtıcı sonuca göre Asya’da yaşayan yaklaşık 16 milyon erkeğin soyu, 800 yıl önce yaşamış ortak bir dededen geliyordu. Bu kişinin yüzlerce, hatta belki binlerce çocuğu olması gerekiyordu.

  En yakın Kazaklar

  Bilim adamları, o dönemde bu kadar fazla çocuk sahibi olma imkanına sahip tek kişinin, 1165’te doğan 1227’deki ölümüne dek Kore’den İran’a uzanan devasa bir imparatorluğa hükmeden Cengiz Han olduğunda hemfikir. "Cengiz Han kromozomu"nun en çok Kazaklar’da görüldüğünü belirten uzmanlar, acımasız hükümdarın Asya dışında tespit edilen ilk torununun da, kuzeybatı İngiltere’de yaşayan bir muhasebe profesörü olduğunu buldular.
   
 2. Cevap: 16 milyon torunu var

  Haaaahahaha gerçekten çok ilginç 16 milyon az değil xD
   
 3. Cevap: 16 milyon torunu var

  :f19:Yorum yokk:f19:
   
 4. Cevap: 16 milyon torunu var

  öhö öhö az mış:f30:
   
 5. Cevap: 16 milyon torunu var

  maaşallah yani adama bak 16 milyon az değilki :D haklısın