Yumurtalı Ekmek yapımı

'Değişik Yemek Tarifleri' forumunda Ezlem tarafından 19 Kasım 2010 tarihinde açılan konu

1. Ezlem Üye

Resimli Yumurtalı Ekmek Tarifi

Yumurtali Ekmek Kizartmasi​

Malzemeler:

3 adet yumurta
    8-10 dilim bayat ekmek (yoksa tazede olabilir)
    1/4 su bardagi kadar sut
    karabiber, tuz, kekik
    kizartmak icin siviyag

Yapilisi:

1. Genisce bir kasede yumurtalari tel cirpma aleti ile cirpin.
    2. Icine sutu, tuzu ve diger baharatlari ekleyip tekrar karistirin.
    3. Ekmek dilimlerini tek tek yumurtali karisima batirip 5 saniye kadar cekmesi icin bekleterek baska genis bir tepsiye dizin. (Bu asamada yumurtali harc bitene kadar ekmek dilimlerini kullanin. Artanlarini kullanmayin, az harc kullanilmis ekmekler guzel kizarmayacak ve kuru olacaktir.)
    4. En son orta boy bir tavada ince bir tabaka olacak sekilde yarim cay bardagi kadar siviyag koyup kizdirin. Dilimleri heriki tarafi kizarana dek kizartin. Eger tavadaki yag biterse azar azar ilave edip kizartmaya devam edin.
    5. Sicak veya ilik olarak kahvaltilarda veya caylarin yaninda ikram edin.

2. bukkk Ziyaretçi

Cevap: Yumurtalı Ekmek yapımı

ayy çok saolun evde kardeşimle tek beşımayım her gün bnzer seyler yemekten bıktım annemn de işte o yüzden bana çok yardımcı oldunuz

3. bukkk Ziyaretçi

yaptım anneminkinden daha güzel oldu

4. hkmt Ziyaretçi

Paylaşan arkadaşa Teşekkür ederim ben küçükken babaannem çok yapardı şimdi sıra bende :)

5. Misafir Ziyaretçi

çok saolun annemle babama hazırladım annem çalıştığı için çok yoruluyor onun için ben hazırlamak istedim sizde çok yardımcı oldunuz saolun

6. Elfida Üye

Bende bayılırım yumurtalı ekmeğe ama çok kalorili, yağ, yumurta peynirsizde yenmez ki....

7. Misafir Ziyaretçi

tessekurlerr :D :D