Kunut duaları okunuşu ve anlamı

Konusu 'Dualar ve Faziletleri' forumundadır ve Aysell tarafından 7 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

1. Aysell Üye

Kunut Duaları Yatsı namazından sonra kıldığımız Vitir namazının 3 . Rekatında fatiha ve zammı sure okunduktan sonra tekbir alınır ve kunut duaları okunur.

Kunut duaları okunuşu ve anlamı

Kunut Duaları 1 Okunuşu: Allâhümme innâ nesteînüke ve nestağfirüke ve nestehdik. Ve nü’minü bike ve netûbü ileyk. Ve netevekkelü aleyke ve nüsni aleykel-hayra küllehü neşkürüke ve lâ nekfürüke ve nahleu ve netrükü men yefcürük.

Kunut Duaları 1 Türkçe Anlamı: Allahım! Senden yardım isteriz, günahlarımızı bağışlamanı isteriz, razı olduğun şeylere hidayet etmeni isteriz. Sana inanırız, sana tevbe ederiz. Sana güveniriz. Bize verdiğin bütün nimetleri bilerek seni hayır ile överiz. Sana şükrederiz. Hiçbir nimetini inkar etmez ve onları başkasından bilmeyiz. Nimetlerini inkar eden ve sana karşı geleni bırakırız.

Kunut Duaları 1 Arapça yazılışı

kunut1.

Kunut Duaları 2 Arapça Okunuşu: Allâhümme iyyâke na’büdü ve leke nüsalli ve nescüdü ve ileyke nes’a ve nahfidü nercû rahmeteke ve nahşâ azâbeke inne azâbeke bilküffâri mülhık.

Kunut Duaları 2 Türkçe Anlamı: Allahım! Biz yalnız sana kulluk ederiz. Namazı yalnız senin için kılarız, ancak sana secde ederiz. Yalnız sana koşar ve sana yaklaştıracak şeyleri kazanmaya çalışırız. İbadetlerini sevinçle yaparız. Rahmetinin devamını ve çoğalmasını dileriz. Azabından korkarız, şüphesiz senin azabın kafirlere ve inançsızlara ulaşır.

Kunut Duaları 2 Arapça yazılışı

kunut2gif.

2. Misafir Ziyaretçi

Namaza başladım ve bunun için lazımdı.Herkeze tavsiye ederim insan içinin huzur ile dolduğunu hissediyor.
    Başınız açık (benim öyle) ya da kapalı farketmez muslumanım diyorsan namaz kılınması gerekiyor bence..
    Sadece başınz sıkışınca dua etmek yerine iyiken de dua etmek istiyorsanız namaz kılmak gereklidir diye düşünüyorum..

3. Misafir Ziyaretçi

Kunut duası bende zamanında okulda ezberlemiştim. Bugün namaz için zamanında ezberlediğim süre ve dualar sayesinde rahatlıkla kılabiliyorum. Benden size tavsiye ne kadar süre dua varsa ezberleye bildiğiniz kadar hepsini öğrenmeye çalışın.

4. Misafir Ziyaretçi

Arkadaşlar yaa.Kur-an kursuna gidiyorum.Yarın Pazartesi ve ikisinide ezberlemem lazım.Yoksa hoca beni bırakır kaç saattinizi ya da kaç dakikanızı aldı? :[

5. havva bakır Ziyaretçi

Allah sizden razı olsun ne muradınız varsa gerçekleşsin ödevime çok yardımcı oldunuz teşekkür ederim

6. Misafir Ziyaretçi

çok teşekkür ederim bunu hazırlayanlara bu ödev için çok yardımları dokundu. ALLAH razı olsun

7. Kızılırmak Ziyaretçi

Allahım Sana Şükürler Olsun Yarabbim Hepinize teşekkürler camiye gidiyordum bu sureye geçtim allah hepinize yardım etsin ..!!!

8. YMULUCAN Ziyaretçi

01.08.12 de okudum : Saat : 14 : 20 de basladık hayırlı işe :)) :D

9. Misafir Ziyaretçi

Allah razı olsun her yerde yanlış ve kötü yazmışlar 1 saat aradım sonunda buldum din dersi için lazımdı çok teşekkürler Allah razı olsun paylaşım çok güzel eline sağlık.

10. Misafir Ziyaretçi

yav ççok zor bu dua nasıl ezberlicem ya :'( bu arada allah razı olsun sayenizde ezberleyebilirim belki :)

11. Misafir Ziyaretçi

çok teşekkürler. sizin sayenizde din kültürü ve ahlak bilgisi dersinde tam not aldım. çok sağolun

12. Misafir Ziyaretçi

işime çookk yaradı saolun çook teşekkürler!!!!! <3 <3 <3 =) =)

13. Misafir Ziyaretçi

Arkadaşlar Allah sizden razı olsun yazıyorum suan fakat bi de daha ezberliyeceğim...

14. MİSAFİR Ziyaretçi

ALLAH sizden rıza olsun TEŞEKKÜR EDERİM paylasan her kimse ALLAH yardımcısı olsun ödevime çok işe yaradı SAOLLLLL

15. Misafir Ziyaretçi

Cevap: Kunut duaları okunuşu ve anlamı
    Ödevime yardımcı oldu teşekkür ederim ALLAH razı olsun.

16. Misafir Ziyaretçi

kurban olduğum allahımın adıyla yarın ki ehliyet sınavında rabbimin izniyle hayırlı geçmesi dileğiyse okumuş olduğum konut duasını sen kabul eyle ya rabbim ve bu konut duasını kim bu şekilde daha rahat okumamızı sağladıysa ondanda allah binlerce razı olsun

17. Misafir Ziyaretçi

Ödeviniz icinmi okudunuz? Kardesler, ödev icin degil o güzel duanin güzel anlamini ögrenmek icin okuyun.. Allah razi olsun bu güzel dualari ve güzel anlamlari siteye koyan kardesden..

18. Misafir Ziyaretçi

çok tewşekkür ederim çok işime yaradı bu dua ALLAH RAZI OLSUN SİZDEN =)

19. Mrsguvenlik Ziyaretçi

ALLAH razı olsun bu yazıyı yazıp paylaşandan.yazanın vesilesi ile unuttuğum kunut dualarını tekrardan ezberlemiş oldum.dilerim RABBİM den her okuduğum kunut duasında sana misli ile sevap yazar

20. Misafir Ziyaretçi

Yav herkes ödev ödev diyor bir kişi demiyoki vitr-i vacip namazı için lazımdı. Anlamadım arkadaş :)