Kolay Şal Yapımı

Konusu 'Örgü Modelleri' kategorisindedir ve EyLüL tarafından 9 Haziran 2012 başlatılmıştır.

 1. EyLüL

  EyLüL Üye


  Kolay Şal Yapılışı  Kolay Şal Yapımı Anlatımlı


  Sevgili bayanlar sizlere evinizde örgü örmeyi seviyorsanız ki bütün bayanlar sever genede oldukça basit şal yapımı anlatıcaz öncelikle Şalımızı örerken bize bir tane de kalem lazım olacak. İlk sırada 10 zincir çekerek son ilmeği kalame geçirip bekletiyoruz. Bir alttaki zincirin içinden tığımızla bir ilmek çekip, yine kaleme geçiriyoruz. Bu işlemi 5 kez tekrarlıyoruz. Kalemimizde 5 ilmek olacak. Tekrar 10 zincir çekerek aynı işlemleri uyguluyoruz. Toplamda 20 çiçek oluşturmuş oluyoruz.

  2. sırada 8 zincir çekip , alttaki çiçeğin ortasındaki ilmeğe batıyoruz. Tekrar 8 zincir çekip, yine kaleme 5 ilmek örneğini uyguluyoruz. Burada 7 zincir çekip, yandaki çiçeğin ortasına batıyoruz. Ardından yine kaleme 5 ilmek örneğini uyguluyoruz.

  Sonra 8 zincir, 5 ilmek kalame dolama örneği, devamıda 7 zincir çekip yandaki çiçeğin içine bat ve 5 ilmek kaleme dolama örneği şeklinde örgümüze devam ediyoruz. Bu şekilde modelimizi oluşturmuş oluyoruz.

  Örgümüzü yapmaya bu sayılarla devam ediyoruz. Şalımızın eninde 20 adet çiçek ve boyunda 55 çiçek oluşturunca tamamlanıyor..

  Kolay Şal İçin Gerekli Malzemeler:
  100 Gr. İp
  O Numara Tığ

  [​IMG]

  Bir Başka Kolay Şal Modeli


  Yapımı çok kolay olan şal modelli İki ayrı renkte yapılanşal modelini sizlerle paylaşıyoruz. Örgü yapıyorsanız özellikle modelli yapıyorsanız renk şeçimi çok önemli, bazı renkler (özellikle siyah) modeli göstermeye biliyor buna dikkat ederek ip renginizi seçebilirsiniz.

  Kolay Şal Modeli


  [​IMG]

  [​IMG]
   

Sayfayı Paylaş