Kitap okumak üzerine kompozisyon

Konusu 'Sizin kaleminizden' kategorisindedir ve HazaN tarafından 18 Ekim 2010 başlatılmıştır.

 1. HazaN

  HazaN Admin Yönetici Admin


  Kitap okumanın önemi konulu kompozisyon
  Kitap okumakla ilgili kompozisyon örneği


  En iyi arkadaşım

  En iyi arkadaş, en iyi sırdaş, boş zamanlarda tek yoldaş... Kitaplardan bahsediyorum evet. İnsanın kendini geliştirmesinin, farklı şeyler öğrenmesinin tek yolu kitap okumaktır. Uzun süren yolculuklarda, tatilde, uyumadan hemen önce, yalnız kalmak istendiğinde, dünya sıkıntılarından uzaklaşmak istendiğinde ilk başvurulan hep kitap olmamışmıdır?

  Üstelik herkesin zevkine göre, merakına göre pek çok türüde vardır bu dostun. Felsefi, romantik, polisiye, macera, bilim kurgu, bilimsel, kültürel saymakla biter mi hiç? Ruh halimize göre seçebileceğimiz pek çok türü olan kitaplar insanın kelime hazinesini güçlendirir, bilgisini artırır, hafızayı bile kuvvetlendirdiği söylenir. Böyle zengin bir dosttan kim mahrum kalmak ister ki.

  Kitap okumanın insana kazandırdıkları sadece bukadar değildir elbette. Güzel konuşmayı, güzel cümleler kurmayı kitap okumakla sağlar insan. Ayrıca konuşmaları akıcı hale getirmeninde tek yoludur kitap okumak. Ne kadar çok okursan okadar çok öğrenirsin ve seni dinleyenleri o kadar çok etkilersin.

  Kim istemez ki bütün bu meziyetlere sahip olan bir arkadaşı.

  Hazanca​
   

 2. Misafir

  Misafir Ziyaretçi

  Cevap: Kitap okumak üzerine kompozisyon

  Cok gÜzell
   

 3. kitap kurdu

  kitap kurdu Ziyaretçi

  Cevap: Kitap okumak üzerine kompozisyon

  kitapsız bir ev ruhsuz bir cesede benzer
   

Sayfayı Paylaş