Karşılıklı etkileşim nedir

'Sorun Cevaplayalım' forumunda Sitem tarafından 9 Ocak 2012 tarihinde açılan konu

1. Sitem Üye

Karşılıklı etkileşim nedir, Karşılıklı etkileşim ilgili bilgi

Birbirini karşılıklı olarak etkileme işi.

Karşılıklı etkileşim iki kişinin birbirleriyle olan münasebeti sonucu birbirlerinin etkisi altında kalması ve o doğrultuda ilerlemesi ya da gerilemesi, vuku bulması.Bir ruh taşıyan varlıklar olarak bizler insani deneyimler edinmek ihtiyacındayız, bunu da ancak bireysel düzeyde diğer insanlarla karşılıklı etkileşim yolu ile yapabiliyoruz.

2. Masal Üye

İletişim simgeler aracılığıyla bilgilerin, düşüncelerin ve duyguların biriktirilip aktarılması ve alışverişinin değişik zaman ve mekan boyutlarında gerçekleştirilmesidir.

İletişimin sağlanabilmesi için kaynaktan alıcıya gönderilen mesajın alıcı tarafından alınıp tekrar (feedback) kaynağa mesaj göndermesi ile iletişim süreci tamamlanmış olur. Buna karşılıklı etkileşim denir.

Etkileşim (Etkili iletişim) Toplumsal etkileşim ve simgesel etkileşim olmak üzere 2'ye ayrılır.

Toplumsal Etkileşim; İki veya daha fazla kişi arasında birbirleriyel ilişki kurmaları ile başlayan ve karşılıklı eylemlere götüren bir süreçtir.

Simgesel Etkileşim; Simgeler aracılığıyla gerçekleşen iletişimdir.

Umarım bilgiler yeterli olmuştur. :f63:

3. Misafir Ziyaretçi

Arkadaşlar cevap yazıyo görmüyor musun? Teşekkürler ödevim bitti oh bea

4. Misafir Ziyaretçi

teşekkür ederim sizin sayenizde ödevimi tamamladım

5. Misafir Ziyaretçi

biraz daha uzun olsaydı olurdu bence. çok çok kısa olmuş. hocalar da bize kızıyor. kısa yazmayın diye birde vuku nun anlamını da koysaydınız daha güzel oldurdu ama neyse ben araştırdım..

6. Misafir Ziyaretçi

Birbirini karşılıklı olarak etkileme işi.

Karşılıklı etkileşim iki kişinin birbirleriyle olan münasebeti sonucu birbirlerinin etkisi altında kalması ve o doğrultuda ilerlemesi ya da gerilemesi, vuku bulması.Bir ruh taşıyan varlıklar olarak bizler insani deneyimler edinmek ihtiyacındayız, bunu da ancak bireysel düzeyde diğer insanlarla karşılıklı etkileşim yolu ile yapabiliyoruz.

7. Misafir Ziyaretçi

özet :) = karşılıklı etkileşim , iki farklı kişinin birbiriyle olan münasebeti sonucu birbirlerinin etkisi altında kalıp , aynı doğrultuda ilerlemesidir.