Kahvaltıda Ne Yapabilirim

'Değişik Yemek Tarifleri' forumunda Merve tarafından 25 Şubat 2012 tarihinde açılan konu

1. Merve Üye

Kahvaltıda Ne Yapabilirim
    Kahvaltıda Neler Yapabilirim

6 adet tost ekmeği
    1 çorba kaşığı salça
    1 çorba kaşığı zeytinyağ
    tuz,kekik,nane

Hazırlanışı: 1 Çorba kaşığı salçamızı az su ile sulandırıyoruz içine 1 çorba kaşığı zeytinyağımızı ve baharatları ilave edip sos hazırlıyoruz .tost ekmeklerimizi arkalı önlü hazırladığımız sosa bulayıp tost makinamızda kızartıyoruz.

------------------------------

Tırtıl Patates

Taze patatesleri iyice yıkadım,fırçaladım.Dip tarafını koparmadan ince ince dilimledim.Üzerine tuz serpip teflon tepsiye dizdim.tamamen yağsız ve üstü açık bir şekilde 250 derecelik fırında pişirdim.

---------------------------------

Alman Usulü Palacinka

Malzemeler
    3 tane orta boy yumurta
    2 çorba kaşığı un
    1 çay bardağı süt
    1 tutam tuz
    1 çorba kaşığı sıvıyağ
    İçi İçin
    1 su bardağı kayısı reçeli
    Üzeri İçin
    2 çorba kaşığı pudra şekeri

Yapılışı: 2 çorba kaşığı un, 3 yumurta, süt, tuz ve sıvıyağı bir kaba ekleyip mikser ile topaklanmayacak şekilde çırpın. Hazırladığınız bu karışımı az yağlanmış teflon bir tava içinde pembe rengini alana kadar kısık ateşte pişirin. İki tarafıda iyice pişirilen Palancika’nın yüzeyine kayısı reçelini sürüp rulo şeklinde sarın. Üzerine pudra şekeri serperek servis edin.

-----------------------------------

Yumurtalı Biber

Malzemeler:
    4 adet yeşil biber
    Tuz, kekik, kırmızı biber, karabiber
    2 kaşık yağ
    2 yumurta

Yapılışı: Biberleri ince ince kıyıp, yağda kavurun. Yumurtaları baharatla çırpın ve biberlere ilave edilip, karıştırarak pişirin. Üzerine kekik, kırmızı biber serperek servis yapın.

alıntı