Evde Gümüş Nasıl Parlatılır

'Pratik Bilgiler' forumunda Aysell tarafından 16 Haziran 2012 tarihinde açılan konu

1. Aysell Üye

Gümüş Nasıl Parlatılır

Evde Gümüş Nasıl Temizlenir

Gümüşlerinizi parlatmak için birçok farklı yol vardır. Bunların birkaç tanesinden bahsedebiliriz. Örneğin gümüş cilası kullanabilirsiniz. Cilayı fazla sürmeden dairesel hareketlerle uygulayın. Bunu yaparken küçük yumuşak bir havlu ya da pamuklu kumaş kullanın. Her yere cilayı sürüp ovaladıktan sonra son olarak temiz bir havlu veya pamuklu bir kumaş ile son parlatmayı sadece bez ile cilasız yapın.

Ya da diş macunu kullanabilirsiniz. Biraz diş macununu parmaklarınızın arasında ezerek parlatmak istediğiniz gümüşünüzün üzerini ovalamak suretiyle eski haline getirebilirsiniz. Bu işlem sonunda iyi bir durulama gerekmektedir bol suyun altında bi süre bekletip kurulayınız.

Gümüşlerinizdeki lekelrden kurtulmak için de şunu uygulayabilirsiniz; Bir kabın içine kaynar su doldurun. İkişer yemek kaşığı tuz ve kabartma tozunu bir kasede karıştırın. Bu karışımı kaynar suyunuzun içine ekleyin. Bir parça alüminyum folyo kesin ve lavabonun dibine bırakın. Gümüşlerinizi bu suyun içine daldırın. İnatçı lekelerde gümüşleri 5 dakika kadar suda bekletin. Sudan çıkardıktan sonra iyice kurulayın.

2. polat47 Ziyaretçi

Cevap: Evde Gümüş Nasıl Parlatılır

Dİkkat,,,,,,,Çok Önemlİdİr...
    BugÜn bİrŞey keŞfettİm ,
    bu denemem 2 . AŞamasi gÜmÜŞ zİncİrİm var sık sık siyahlıyordu kaynamış suyu bir bardağa döktüm zinciri içine koydum. Bişey olmadı hemen gözüme tuz bildiğimiz tuzu 1 yemek kaşığı kadar üstüne ekledim. karıştırdım birden suyun rengi değişmeye başladı. 2-3 kez yenİledİm sonra penye bİr bezle ovdum ve ÇeŞmenİn altinda yikadim sonuÇ sÜper ;))))
    sİzİnle paylaŞmak İstedİm
    bİ allah razi olsun dersenİz sevİnİrİm ;))))))

3. Misafir Ziyaretçi

teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz :)

4. Misafir Ziyaretçi

Denedim ve hiç bi işe yaramadı

5. Misafir Ziyaretçi

çok teşekkür ederim ben denedim kolye ucunu parlattım . çok işe yarıyor.dokunur dokunmaz eskisinden çok daha güzel oldu. teşekkürler...

6. Misafir Ziyaretçi

benim gümüş gazi madalyası var ben sigara külü ile ovdum pırıl pırıl oldu

7. simulacrum Ziyaretçi

Teşekkür ederim gercekten çok pratik bir şekilde gümüş kolye ve zincirini parlattım.