Ejderha Gücü Şaman Tam Detaylı Kılavuz

'Online Oyunlar' forumunda hudjo tarafından 6 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

1. hudjo Üye

Selam Arkadaşlar

Şimdi Baştan Söyleyeyim Şaman Kasmak Zordur Ben Sıkılırım Diyo İseniz Şaman Karakteri Açmayın Neden Bunu Baştan Söylüyorum Çünkü Şaman Karakteri Açıyorlar Sonra Şaman İle Oynamayı Bilmiyor ve Şamanları Ezik Gösteriyorsunuz . Şamanlar Ezik Karakter Değildir.

Şimdi Konuya Geçelim

İlk Olarak 5 Lvl Olduğunuzda Ejderha Gücü Eğitmenine Gittik Ve İlk 4 Dağılımı Aldık Neye Vermeliyiz Şimdi Burada Çelişkiler Başlar

1 – Buffer Şaman
    2 – Attaker Şaman

Evet Buffer Şaman Olarak Başlamanız İçin Sizi Kasacak Biri Mutlaka Olmalı Neden Buffer Olduğunuzda Belli Bir Lvlden Sonra Sloot Kesemeyeceksiniz =) Bunu Baştan Söyleyeyim Kasan Varsa Problem Yok

Buffer Şaman

Skill Dağılımı

1 – Ejderha Yardımı
    2 – Kutsama
    3 – Yansıtma

Diğerleri Size Kalmış Zaten Bu Skillerden Sonra Ne Kalıyo Bende Bilmiyorum Ama

1 – Kükreme

2 – Ejderha Atışı

6 Skill Diye Bir Şey Olmayacağı İçin 5 Yeterli Tabi Ejderha Atışı İle Uçan Tılsımı Siz Yer Değiştirebilirsiniz

Neden 6 Skill Yok Derseniz Şu Şekil

20 De Master Olduğunuzu Düşünün

6 * 20 = 120 Oyun Zaten 99 Lvl Son =)

Stat Dağılımı

1 – 2 Sp 1 Hp
    2 – Dex

Şimdi Biraz Açıklama Yapalım
    2 Sp 1 Hp nin Mantığı Sp Şamanda Çok Önemlidir Sebebi Skill erinizin Gücü Sp Belirler Sp Tek Başına Çözüm Değildir Sonrasında Zekalı İtem Lazım Zekalı İtem Bulamanızda Zordur. Sebebi Şamanlar Az Oynanan Karakterdir. Her Savaşçı, Şura, Ninja Kendi İçin Yan Çar Açar Ve Şamanın Kendi Buffer Yapar Sizde Ortada Kalırsınız. =) Üzgünüm Ama Bu Böyle Bunun Sebebi de Şamanı Kullanmayı Bilmeyip Ortada Gezen Kişiler.
    Fuul Dex Buda Savunmanızı Arttır .

Not : Yansıtma Önemlidir. Önemsiz Derler ama İnanmayın Size 2,3 K Misal Atak Yapıldığında Otomatikman Yarısını Atağı Yapan Karaktere Yansıtır Olay Budur.

Attaker Şaman

Skill Dağılımı

1 – Ejderha Yardımı
    2 – Ejderha Kükremesi
    3 – Ejderha Atışı

Skill Dağılımı Hemen Açıklayalım

Ejderha Yardımı Buffer da Olsanız Attaker Olsanız Önemlidir. Kritik Seviyenizi Ejderha Yardımı Belirler.

Ejderha Kükremesi Ben 2 Skill Verdim Neden Bug dada Olsa Çok Önemlidir. Sloot ların Arasında Kaldığınızda Slotları Geriye İtme Ve Sizin Hp Yükleme Şansınızı Arttırır.

Ejderha Atışı Çok Dağınıktır Başınızı Çok Ağırtır =) Slotları 2 veya 3 Değer Sorundur Ama Damage Vuruşları Etkilidir.

Stat Dağılımı

1 – 2 Sp 1 Hp
    2 – 2 Dex 1 Str

Açıklamasını Yapalım Arkadaşlar Şimdi 2 Sp 1 Hp Mantığı Hep Aynıdır. Şamanda Hp ve Sp Çok Önemlidir.

Şimdi Olaylı Olan 2 Dex 1 Str

Herkes Şimdi Şamanda Str Verilir mi Canım Diyecek Neden Verilmesin =)
    Vs Lerde Falan Veya Diğer Karakterler Gibi Kesemeyişin Sebebini Anlatayım Str Savaşçılar Hemen Verir Sebebi Kılıç Kullansın Veya Diğerleri Birebir Vuruşlarda Gücünüzü Belirler Olayı Anlaşılsın Artık
    Şamanlar Kutsamacı Ya Hani Str Verilmez Deniyor İnsanları Yanlış Yönlendirmeyin Bilip Bilmeden Herkes Şaman Kılavuzu Hazırlıyor. Str Verilir Arkadaşlar Ama Hp ve Sp Tam Doldurduktan Sonra Eğer Ws De Kendi Lvl nize 5 veya 10 Vuruş Yapmak İstemiyorsanız Verin

Şimdi Skill Dağılımı Devamı

1 – Kutsama
    2 – Uçan Tılsım

Kutsamayı 4 . Sırada Yaptım Nedeni Kendi Başınıza Kasılacaksanız Pek İşinize Yaramayacağı İçin 4 .Sırada Uçan Tılsım Oyunun En Hızlı Dolum Zamanına Sahiptir . Ve Başkası da Var Ama Şamanı Anlattığımız İçin Şimdilik Böyle =)
    Size Tiyolar Verelim

Şamanlarda 50 Lvl Kadar İtemler önem Vermeyin Bulursanız da Kaçırmayın Çünkü Şaman İtemi Bulmak Hiç Kolay Değil Esas Çar Olarak Kullanan Adamda Bulamazsınız Diyecek Kadar Az Nedeni Şaman Karakteri Seçip Kullanmayı Bilmeyen Adamlar Yüzünden Aman Sakın Ha Şaman Açma Denmesi Neden Kasması Zor Zihinsel Savaşçı Gibi Büyülü Keskinlik Bir Şura Gibi Kolay Kasılamaz Zorlanırsınız Ve Keşke Açmasaydık Dersiniz. Ama Şamanlar 50 Lvl Üstünde Harika Oluyor. Kendi Oynadığım Serverda Savaşçı Arkadaşlar Şaşırıyor Sen Kendini Nasıl Kasabiliyorsun Diye Ve Ben Şuan 61 Lvl im 74 Lvl Şamanı Yatırıyorum =) Bununla da Gurur Duyuyorum Benim ki Ne Kibir nede Hava Atmak Sadece Amacım Şamanları Güçlü Kılın Kılavuzların Çoğu Şamanları Ezik Hale Getiriyor.
    Şimdi Ne Efsun Kullanayım Derseniz Aslında Zeka Çok Önemlidir. Ama Hpde Şaman da Önemlidir. O Bayada Yazmışım

Sorularınız Olursa Cevaplaya Bilirim

Saygılarımla