Dünyada yaşanan kötülüklerin sebepleri nedenleri

'Soru Çözüm' forumunda Misafir tarafından 4 Ekim 2011 tarihinde açılan konu

1. Misafir Ziyaretçi

Dünyada yaşanan kötülüklerin sebepleri nedenleri nelerdir

2. Misafir Ziyaretçi

Cevap: Dünyada yaşanan kötülüklerin sebepleri nedenleri

Dünyada yaşanan kötülükler ve kötülüklerin nedenleri Konusu hakkında bilgi alabilir miyim..

3. Sitem Üye

Ahlaki kötülüklerin sebebi, insanın özgür iradesini yanlış kullanmasıdır. İnsan, iyiliği de kötülüğü de seçebilecek şekilde yaratılmış ve seçim kendisine bırakılmıştır.. kuşkusuz Dünya üzerinde bir çok kötülük vardır bunların sebepleri çoktur. Bir kaç tanesini sayacak olursak:

1-İnsanın bencilliği

2-İnsanın para ve mal mülk hırsı

3-İnsanların ruhsal yapılarının farklı olması

4-Temel olarak insanların iyi eğitim alamamaları

gibi sebepler kötülüğün nedenleri olabilir..

4. Misafir Ziyaretçi

Bence bunun sebeblerİnden bİrİde İnsanlarin empatİ kuramamalaridir.bİrbİrlerİnİ anlamadan dİnlemeden yanİ ahlaksizca ................ KÖtÜ kÖtÜ sÖzler sÖylemelerİdİr.
    Aslinda bunun cahİllİkle yada okumuŞlukla hİÇ bİr alalkasi yoktur mesela cahİldİr ama İyİ bİrİdİr bÖyle kÖtÜ Şeyler yapmaktan kaÇinir. Ama okumuŞtur cahİl deĞİldİr ve ne yazİk kİ hala adam olamamiŞtir. Yada tam tersİdİr.
    Yada bÜtÜn bunlari gÖrmÜŞtÜr ve o kİŞİlere engel olmamiŞtir İŞte buda ayni bu kİŞİler gİbİdİr. EĞer bÖyle bİrİysenİz ben sİze Çok ama Çok aciyorum ÇÜnkÜ artik sİzde bu kİŞİler gİbİsİnİzdİr onlaran hİÇ bİr farkiniz kalmamiŞtir . Hanİ ben Öyle kİŞİler gİbİ deĞİlİm onlara engel olmadim ama sonuÇta onlar gİbİ deĞİlİm....
    Desenİzde boŞ verrrrrr desenİzde bÖyle kİŞİlerden densİnİzdİr. Ama o lİŞİlere engel olduysaniz kendİnİzle gurur duymalisiniz........ BÖyle bİr dÜnyada yaŞamak İstemİyorsaniz . O zaman bu kİŞİler gİbİ olmayin . BÖyle kİŞİlere engel olun..............

5. EyLüL Üye

Bu dünyada herkes yaptığının karşılığını bulur Kötüler er geç cezalarını çekerler İyiler ise, türlü şekil ve yollarla mükâfat görürler İyi niyetle attığımız her adım, yaptığımız her iş, er geç yüzümüzü güldürecektir.

Bazen işlerimizin gönlümüzce olmadığına, çabalarımızın meyvelerini alamadığımıza üzülürüz Bunların gerçek nedenleri üzerinde duracağımıza koyu bir karamsarlığa kapılırız.

Hayatta atılan ilk adımlar, sonuçları bakımından çok önemlidir Bu nedenle hayatta, her türlü alanda ilk adımları atarken çok dikkatli olmalıyız Yersiz düşüncelerle, yanlış davranışlarla çevremize, dolayısıyla da kendimize zarar vermekten kaçınmalıyız.

6. Misafir Ziyaretçi

İnsanların bencilliği en önde gider bence