Çok Uyumak Neyin Belirtisi

Konusu 'Güncel Sağlık' forumundadır ve Yasemin tarafından 29 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. Yasemin

Yasemin Üye

Neden çok uyuyorum sorunun yanıtını bulmaya çalıyorsanız yazımızı dikkatlice okumanızı tavsiye ediyoruz.Çok uyumak bir sorunmu çok uyumanın bir hastalık belirtisi olabileceğini biliyormuydunuz.Eğer son zamanlarda çok fazla uyuyorsanız ve buna engel olamıyorsanız yapmanız gereken dikkat etmeniz gereken şeyler var.

neden-cok-uyuyorum-.

Yoğun iş hayatı, okul hayatı hatta ev hanımları için ev hayatı giderek zor hale geliyor malesef. Çalışma hayatında insanlar günlük hayatta teknolojinin de gelişmesiyle kendilerine kolay yöntemler bularak hayatını kolaylaştırma yöntemine gitmeye çalışırken artan seçenekler içersinde kaybolarak kendilerini daha zor bir durumda bulurlar. Bilgi ve eğitim seviyesinin arttığı şu yıllarda öğrencilerin görevleri de bir hayli artmıştır. Ödevlerini yetiştirmek isteyen öğrenciler gecelere kadar uyanık kalmaktadır. Bu durumlar karşısında uyku düzenimiz bozuluyor ve uyku problemimiz başlıyor.

Malesef gün boyu aynı işlerle zaman geçiren ve sürekli çalışıp zamanın kalan kısmını uyku ile geçiren kişilerin farklı işlerle uğraşmaları çok iyi olacaktır.Uzmanlar bu düşüncede olan kişilerein kendilerine farklı uğraşlar bulmalarını öneriyorlar.Örneğin depresyonda olan bir kişi için yaşam gitgide zor gelir ve uyandığı günü yaşamayı hiç istemez.Şu halde uykudan uyanmayı hiç istemez ve uzun uykular geçirir. Eğer uzun uyku uyuyor ve uyanmakta zorluk çekiyorsanız kendinize sormanızı tavsiye ederiz. Uykuyu mu seviyorsunuz, yaşamınızı mı sevmiyorsunuz? Günlük aktivitelerinizi arttırıp hayatınızı zevkli bir hale sokarak uykudan uyanma isteğinizi çok daha kolay oluşturabilirsiniz

Yapacak bir şey isteği olmayan kişilerin uykuyu tercih etmeleir kaçınılmaz bir son olarak görülüyor.Bu durumda yapmanız gereken şey çok basit günlük hayatınızda farklı aktiviteler geliştirmelisiniz ki uykuya ayırdığınız zamanın bir kısmımı yapacağınız bu yeniliklere ayırmalısınız.Böyle olunca çok uyumak istemeyeceksiniz ve yapmak istediğiniz değişik aktivitelere zaman ayıracaksınız.