Çocuklar Hangi Yaşta Hangi Sporu Yapmalı?

Konusu 'Çocuk Hastalıkları' kategorisindedir ve Blue tarafından 18 Haziran 2010 başlatılmıştır.

 1. Blue

  Blue Üye


  Çocuklar Hangi Yaşta Hangi Sporu Yapmalı?
  Çocuklarda Yaşlara Göre Spor


  [​IMG]


  2-3 yaş: Sadece koşma, yakalama, zıplama gibi temel hareketleri yapabilirler. Dolayısı ile aile bireyleri ve arkadaşları ile oyunları seçmelidir aileler. Bu amaçla bahçede koşma, yürüme, dans etme, suda gözetim altında oynama ve ciddi deneyimli kişiler eşliğinde jimnastik seçilebilir.

  4-6 yaş: Dans etme, yüzme, jimnastik, ip atlama, elim sende, sek sek, üç tekerlekli bisiklete binmeyi yapabilirler. Bu yaşta çok deneyimli kişiler eşliğinde yüzme ve jimnastik başlanılabilir. Altı yaşından sonra çocuklarda güvenli ve kontrollü hareket yapma yeteneği gelişir ve spor tercihleri yavaş yavaş oluşmaya başlar.  7-10 yaş:
  Jimnastik, yüzme, futbol, basketbol, voleybol, hentbol, bisiklet, tenis yüzme gibi sporlarla ilgili temel eğitime ve bunların birleşimini içeren sporlara başlayabilirler.

  10 yaş sonrası: Daha önceki yaşlarda başladıkları sporları daha organize olarak yapmaya devam ederken, atletizm, güreş ve küreğe başlayabilirler. Birkaç yıl sonra ise boks, tekvando, karateye başlamak uygundur. Bu sporlara daha erken de başlanabilir, ama yine direk bu sporlara değil onların alt yapısını oluşturacak esneklik, denge ve koordinasyonlarını geliştirecek temel hareketleri içeren bir antrenman uygundur.
   

 2. By RiZeLi

  By RiZeLi Üye

  Cevap: Çocuklar Hangi Yaşta Hangi Sporu Yapmalı?

  Spor Sağlığın Direğidir..=))Bilgilendirme İçin Teşekkürler abla..
   
  Son düzenleyen: Moderatör: 18 Haziran 2010

 3. cCasT

  cCasT Üye

  Cevap: Çocuklar Hangi Yaşta Hangi Sporu Yapmalı?

  BilgiLendirme İçin Tsk abLa
   

 4. BuraK

  BuraK Üye

  Cevap: Çocuklar Hangi Yaşta Hangi Sporu Yapmalı?

  yararlı bir bigilendirme tesekkürler
   

Sayfayı Paylaş