Bir Elin Nesi Var iki Elin Sesi Var Sözü Kompozisyon

'Soru Çözüm' forumunda xMoGıLBoYx tarafından 31 Mart 2011 tarihinde açılan konu

1. xMoGıLBoYx Ziyaretçi

Bir elin nesi var iki elin sesi var sözüyle ilgili kompozisyon.

2. zamaneanne Üye

Cevap: Bir elin nesi var iki elin sesi var kompozisyon

ir elin nesi var iki elin sesi var sözü yardımlaşmanın önemini anlatmak için söylenmiştir.Bir kişi her işi tek basına halledemez.Tek basına halletmeye kalktıgında mutlaka başaramayacagı işler olacaktır. Bu durumda yetersizolduğunu hissetdiğinde o kişinin yardım alması o işi başarmasını sağlayabilir.

Örneğin: Voleybol oynayan biri iki elini kullanmadan tek eliyle voleybol oynamaya kalkarsa sonuç başarısız olur.Bu örnekte olduğu gibi her zaman için başkalarının yardımına ihtiyaç duymamız normaldir.

İnsanın gücü sınırlıdır. Bunun için büyük işlerin üstesinden tek başına gelemez. Bu tür işleri başarabilmek için başkalarıyla işbirliğine, dayanışmaya girer. Güçleri birleştirerek zor işlerin altından böylelikle kalkar.

Bu atasözü bir anlam da birlik, beraberliği dayanışmayı ve yardımlaşmayı gösterir. İnsan tek başına bir işi ne kadar başarılı yapabilir ki! Ama destek alarak o işi daha başarılı şekilde gerçekleştirebiliriz. Bütün işlerinizde yardım almaktan ve insanlara yardım almaktan çekinmemeliyiz.

3. 123ali Ziyaretçi

Cevap: Bir Elin Nesi Var iki Elin Sesi Var Sözü Kompozisyon

mükkemmel=D