Baş Ağrısına İyi Gelen Dua

'Dualar ve Faziletleri' forumunda YAREN tarafından 18 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

1. YAREN Üye

Baş Ağrısına ve Migrene Hangi Dua Okunmalı?

Bismillahirrahmânirrahîm

Resûlullah, Hazret-i Alî’ye buyurdu ki: “Başın ağrıyınca, elini başına koy ve Haşr sûresinin sonunu – Lev enzelnâ’dan itibaren – oku”

Resûlullah’ın Haşr sûresinin bu kısmını okuduğu zaman, mübârek elini, mübârek başına koyduğu ve: “Ölüm hâriç, bu her hastalığa şifâdır” buyurduğu bildirilmiştir (Bu ayetler, ayatı hırz dualarının içinde vardır)

Haşr Suresi 21-24 Ayet

Okunuşu:

Bismillahirrahmanirrahim

21 Lev enzelnâ hâzel kur'âne alâ cebelil-leraeytehû khâşian(m)-mütesaddian(m)-min haşyetillâh Ve tilkel emsâlü nadribuhâ linnâsi leallehum yetefekkerûn 22 Hüvallâhüllezî lâ ilâhe illâ hû âlimül ğaybi veş-şehâdeti hüver-Rahmân-ür-Rahîm 23 Hüvallâhüllezî lâ ilâhe illâ hû El Melik'ül Guddûs-üs-Selâmü'l Mü'minül Müheyminül Azîzül Cebbârül MütekebbirSübhânallâhi ammâ yüşrikûn 24 Hüvallâhül khâligul bâriül musavviru lehul esmâül hüsnâ Yüsebbihû lehû mâ fis-semâvâti vel'ard Ve hüvel Azîzul Hakîm

Anlamı:

Rahman ve Rahim Olan Allah'ın Adı ile

21 Biz bu Kur'ân'ı bir dağa indirseydik, Allah'ın korkusundan onu baş eğmiş, parça, parça olmuş görürdün Bu misalleri düşünsünler diye insanlara veriyoruz 22 O, öyle Allah'tır ki, O'ndan başka tanrı yoktur Görülmeyeni ve görüleni bilendir O, esirgeyendir, bağışlayandır 23 O, öyle Allah'tır ki, kendisinden başka hiçbir tanrı yoktur O, mülkün sahibidir, eksiklikten münezzehtir, selamet verendir, emniyete kavuşturandır, gözetip koruyandır, üstündür, istediğini zorla yaptıran, büyüklükte eşi olmayandır Allah, müşriklerin ortak koştukları şeylerden münezzehtir 24 O, yaratan, var eden, şekil veren Allah'tır En güzel isimler O'nundur Göklerde ve yerde olanlar O'nun şanını yüceltmektedirler O, galiptir, hikmet sahibidir.

netten alıntı..

2. ibrahimekrem Ziyaretçi

Cevap: Baş Ağrısına İyi Gelen Dua

Allah razı olsun....
    Sınavım vardı başım ağrıyordu bir anda hiçbir şeyim kalmadı...
    Allah razı olsun...
    Allah seni vesile kılıp imanımızı da artırdı.
    Allah razı olsun, Allah her iki cihanda sana da sevdiklerine de sıkıntı yüzü göstermesin...

3. umutyigit Ziyaretçi

İnanamıyorum.
    Ders çalışcaktım başım ağrıyordu. Duayı okudum yavaş yavaş geçti!!!
    Başı ağrıyan herkese öneririm.
    Allah razı olsun.

4. B.Mert Ziyaretçi

Allah Sizden Razı Olsun

Başımın Arısı Birden Geçti

5. Misafir Ziyaretçi

Allah inşallah dualarımı kabul eder 2 kere okudum. Rabbim Senden Razı Olsun.

6. Misafir Ziyaretçi

Kardeşim ALLAH senden razı olsun yarın sınavım var çalışamıyordum bu duayı 3 kez okudum hiç bir şeyim kalmadı ALLAH razı olsun saol

7. ela_can Ziyaretçi

ALLAHrazı olsun abimin sürekli başı ağrıyordu abime okudum ALLAH izniyle hiç bi şey kalmadı

8. başak123 Ziyaretçi

yoooo geçmedi benimki =(

9. didemm Ziyaretçi

Cok sukur biraz gecti saolunn