Baba İle İlgili Sözler

'Karışık Sözler' forumunda anniccha tarafından 16 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

1. anniccha Üye

Baba olmak, dünyada insanın karşısına çıkabilecek en iyi fırsattır. Çocuklarınız olur ve onların yaşamın farklı evrelerinden geçişlerini izlersiniz. Günde üç dört kere, oturup çocuklarımın resimlerine bakar, o günlerin yaşamımın en güzel günleri olduğunu düşünürüm. Tanrının insana verebileceği en güzel armağan, çocuklardır.>>>Bill Bell
    Bir babanın verdiği dersler bir yaşam boyu sürecek bir armağandır. Bir babanın sevgisi ve çocuğuna verdiği destek, çocuğunun yaşamında çok önemli bir rol oynar. Babalar, yaşadıkları babalık deneyimiyle sonsuza değin değişirler.>>> Tavuk Suyuna Çorba(Babaların Yüreğini Isıtacak Öyküler)
    Babam benimle insanlara nasıl davranmam gerektiği konusunda hiç konuşmadı. Bir başkasına herhangi bir şekilde düşünceli davranıyorsam bunun nedeni, babam öykünmemdir.>>>Pamela McGrew
    Benim başarı reçetem, babamın her zaman söylediği bir şeye dayanır: Hiçbir zaman bir başkasından daha iyi olmaya çalışmayacaksın, ama hiçbir zaman elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışmaktan da vazgeçmeyeceksin.>>>John Wooden
    Adettir; babanın topladığını oğlu saçar >>>Goethe
    Babanın faziletleri, çocukların servetidir>>> Anatole France
    Baba olduktan sonra göreceksiniz ki, kendi mutluluğunuzdan çok, çocuğunuzun mutluluğu ile mutlu olabilirsiniz>>> Balzac
    Baba, fâni hayatın,terbiye vereni ise,ebedî hayatın sebebidirler.>>>Hz.Ebu Bekir (R.A.)
    Babana riayet edersen, sende oğlundan hürmet ve riayet bekleyebilirsin.>>>Hz.Ali (R.A.)
    Bir babadan, gücünün ve kazancının üstünde hayati kıymetler beklemek,ana ve çocuklar için hak değildir.>>>A.Şeref Güzelyazıcı
    Türk İslam ahlâkında, bilhassa ana-baba ve hocanın hatırı unutulmaz. Bunların unutması, âile, dostluk ve cemiyet bağlarını yok eder.>>>Prof. Mehmet Kaplan
    Bir baba yüz evlada bakar da, yüz evlat bir babaya bakamaz>>> Gabrielle D'annunzio
    Bir babanın çocukların yapabileceği en büyük iyilik onların annelerini sevmektir>>>THesburgh

2. anniccha Üye

Cevap: Baba İle İlgili Sözler

En kötü babalar kimlerdir bilir misiniz? Gençliklerinde yaptıklarını unutanlar>>> Diderot
    Evlatlarını sevmeyen babalar olabilir; ama, torununu çıldırasıya sevmeyen dede olamaz >>>Victor Hugo
    İnsan, babasına borçlu olduğu saygıyı ancak baba olduğu zaman duyar>>>Goethe
    İyiliklerin en iyisi kişi babasının dostu olanlara iyilik etmesidir>>> Hadis-i Şerif
    Baba, ailenin saadet semasından bir güneştir>>>A.Şeref Güzelyazıcı
    En kötü baba kimlerdir bilir misiniz? Gençliklerinde yaptıklarını unutanlardır.>>>Deniz Diderot
    Bir baba, yüz evlada bakar da yüz evlat, bir babaya bakmaz.>>>G.D.Annuzio
    İnsan, babasına borçlu olduğu saygıyı ancak baba olduğu zaman anlar.>>>Johann Wolfgang Gothe
    Bir baba,yüz öğretmene bedeldir.>>>George Herbat
    Babanın gizlediği şey, oğulda açığa çıkar.>>>Fricdrich Nietzsche
    Baba, koruma ve yardımın,anne şefkat ve sevginin sembolüdür.>>>Lâ Edrî
    A T A S ö Z L E R i :

Arap Atasözü

Babanın kıymetini baba olmayan bilmez.

Baba ocağı, satılmaz,tüttürülür.

Baba, oğlunun fenâ olduğunu istemez.

Babadan mal kalır,insanlık kalmaz.

Bir baba;kendini,kudretinden aşağı derecede,çocuklarını,kudreti nisbetinde,kadınını da,kudretinin fevkinde giyindirmelidir.

Çin Atasözü

Baba, oğlunun meth,oğul,babasını tekdir etmemeli.​

3. anniccha Üye

Bir babanın verdiği dersler bir yaşam boyu sürecek bir armağandır. Bir babanın sevgisi ve çocuğuna verdiği destek, çocuğunun yaşamında çok önemli bir rol oynar. Babalar, yaşadıkları babalık deneyimiyle sonsuza değin değişirler.>>> Tavuk Suyuna Çorba(Babaların Yüreğini Isıtacak Öyküler)

Şimdi benim babam da bana destek vericek :) birlikte sofrayı hazırlicaz Annem Anneannemlere gidince bu akşam baba-kız ( onun deyimiyle büyük karga) yemek yicez :f196:

4. isyankarr* Üye

Bir baba,yüz öğretmene bedeldir.>>>George Herbat

Bir babanin degerini en cok kaybedince alniyor insan sanirim.

Güzel paylasim emegine saglik anniccha.

5. Aderito Üye

Babanın faziletleri, çocukların servetidir...

Aynen öyle, Allah acısını göstermesin :f8:

6. Misafir Ziyaretçi

BABAM.... sen olmasan bn ne yaparım benim canımmmm babam geçen gün birisi sana vurmaya çalıştı bana arabada kalmamı söylemiştin seni dinledim lakin kapıyı kapatmadın tam birisi sana vuracaktı ki dayanamadım arabadan indim çokkorkuyordum sana vurmaya çalışan amcaya sert bir şekilde sen ne yapıyorsun be seninde çoluğun cocuğun yokmu anlaa anla bni dedim adam bni ezip geçti senin yakandan tuttu dayanamadım gene önüne geçtim adamın sonunda bastı gitti o acı hala var baba senden tek bir şey istiyorum bunu hiç unutma olurmu seni çokkkkkkk seviyorum canımm babam