Atatürkün Söylediği Sözler Ve Nerede Söylediği

Konusu 'İle İlgili Sözler' forumundadır ve Wish tarafından 5 Nisan 2011 başlatılmıştır.

1. Wish Üye

Atatürkün sözleri nerede söyledi

"ya istiklal ya ölüm" sivas kongresinde

"Geldikleri gibi giderler" suriye cephesinde yıldırım orduları grup komitesi iken mondros imzalanmış ve 13 kasım 1918 de İstanbul'a çağrılmıştır.İstanbula geldiğinde itilaf donanmalarını görünce söylemiştir.

''benim naciz vücudum bir gün elbet toprak olacaktır ,fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır ''18 haziran1926 da -Gazi suikast dolayısıyla Anadolu Ajansına demeç verdiği sırada söylemiştir.

Ben, size taarruz emretmiyorum;ölmeyi emrediyorum!Biz ölünceye kadar geçecek zaman zarfında yerimize başka kuvvetler ve kumandanlar geçebilir.
    Çanakkale Savaşı

Vatanın bütünlüğü, Milletin istiklali tehlikededir. Milletin istiklalini yine milletin
    azim ve kararı kurtaracaktır.
    Amasya Genelgesi

Siz orada yalnız düşmanı değil,Milletin ters talihini de yendiniz.
    İkinci İnönü Muharebesi---İsmet İnönü’ye Kutlama Telgrafı

Hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır. O satıh bütün vatandır. Vatanın her karış toprağı vatandaşın kanıyla sulanmadıkça terk edilemez.”
    Sakarya Meydan Muharebesi

Ordular! İlk hedefiniz Akdeniz’dir, ileri.
    Baş Komutanlık Meydan Muharebesi

2. Misafir Ziyaretçi

allah razı olsun bunlar sınavda çıkacakmış sayenizde çalıştım inşallah güzel bi not alırım

3. Misafir Ziyaretçi

Sağolun çok iyi yardımcı oldunuz Allah ne muradınız varsa versin.

4. Misafir Ziyaretçi

gerçekten çookk tşkr ederim allah ne muradınız warsa wersin
    eleriniz dert görmesin

5. Yarenn Ziyaretçi

gerçekten çook teşekkür ederim yarın teog a gireceğim çok iyi oldu sağolun elinize sağlıkk ^-^

6. Qwertt Ziyaretçi

Çok sağolun hocam çok Kpss'de işallah işime yararlar :)

7. turan432 Ziyaretçi

yaren bu sene daha teog zamanı gelmedi hem geçen senede teog değil SBS olmuştu kimi yiyon sen