2013 yeterlilik sınavı nezaman olacak

Konusu 'Soru Çözüm' kategorisindedir ve Masal tarafından 3 Ocak 2011 başlatılmıştır.

 1. Masal

  Masal Üye


  Diyanet kadrosuna girmek için adaylara her yıl yeterlilik sınavı uygulanmaktadır. Diyanet şleri başkanlığı 2013 yılında da bu sınavın uygulanacağını duyurdu. 2013 Şubat veya Mart ayı içerisinde uygulanacak sınavın kesin tarihi önümüzdeki günlerde belli olacaktır. Başvurusu Ocak ayında başlayacak olan Sınav Tarihini Diyanet İşleri resmi sitesinden takip edebilirsiniz.

  DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI
   
  Son düzenleyen: Moderatör: 25 Haziran 2014

 2. zamaneanne

  zamaneanne Üye

  2013 Yılında Diyanet İşleri Bakanlığı Kur'an kursu öğreticisi, imam-hatip ve müezzin kayyım kadroları için adaylarayeterlilik sınavı yapılacağını geçtiğimiz günlerde açıkladı. Bildiğiniz üzere 2013 yılında Diyanet işleri yeterlilik sınavı'nın olup olmayacağı hakkında tartışmalar vardı. Bu açıklamayla tartışmalara da son verildi. Ancak 2013 Diyanet Yeterlilik Sınavı Başvuru Tarihleri henüz açıklanmadı.

  2013 yılında da Diyanet kadrosuna yeni alım yapılacağı ve yeni alımların yeterlik sınavına girenlerden olacağı da bildirildi. Kur'an kursu öğreticisi, imam-hatip ve müezzin kayyım kadrolarında ilk defa görev almak isteyenlere yönelik yeterlik sınavı başvuruları 2013 yılı Ocak ayında başlayacağı belirtiliyor.
   
  Son düzenleyen: Moderatör: 25 Haziran 2014

 3. imammm

  imammm Ziyaretçi

  sınav ne zaman basvuru tarihi ne zaman ?
   
  Son düzenleyen: Moderatör: 30 Haziran 2014

Sayfayı Paylaş